מה התהליך ליצירת אתר אינטרנט?

שתף את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מה התהליך ליצירת אתר אינטרנט?

לפני שרצים ישר לבנות אתר קודם כל צריך לשאול כמה שאלות שיעזרו לנו לאפיין את האתר כמה שיותר טוב ו לספק כיוון לפריסה. מהן מטרות האתר? האם זה אתר מידע פשוט או פרויקט מורכב יותר? מה קהל היעד שלו? איך התוכן יועבר על בסיס קבוע ובאיזו תדירות הוא ישתנה? האם תוכל לתת דוגמה לאתרים אחרים הדומים לשלך מבחינת התוכן והמטרה ? מהו התהליך ליצירת אתר אינטרנט? ראשית, עלינו להגדיר את מטרות האתר. לאחר מכן, עלינו לשקול את קהל היעד שלו וכיצד התוכן יועבר על בסיס קבוע. לאחר מכן, נוכל לשאול אתרים דומים אחרים מה הם עושים ואיך הם עושים זאת.

תהליך יצירת אתר אינטרנט הוא כדלקמן:

1. הלקוח ומעצב האתר מגיעים להסכמה על התוכן, העיצוב והפונקציונליות של האתר.

מעצבי אתרים צריכים להיות מסוגלים לענות על הצרכים של הלקוחות שלהם ובמקביל לספק עיצוב התואם למותג שלהם. על הלקוח והמעצב להסכים על התוכן, העיצוב והפונקציונליות של האתר בטרם ניתן לבנותו.

2. המעצב יוצר דגם של האתר על סמך מה שסוכם בשלב 1.

המעצב יוצר מודל של האתר על סמך מה שהוסכם בשלב 1. המודל נוצר בדרך כלל בתוכנה כמו Sketch, ויכול לכלול גם כמה ציורים ביד. המעצב יוצר פריסה של האתר שמארגן את הדפים מתוך מחשבה על תוכן. פריסה זו מודפסת בדרך כלל ומוגדלת לצורך התייחסות פיזית. המעצב יוצר מסגרת קווית של האתר בתוכנה כמו Axure או Sketch, לרוב עם עיצובים מצוירים ביד. מסגרת קווית זו ממחישה כיצד כל עמוד יעבוד ואיזה תוכן נותר ליצור . המעצב יוצר את התוכן לאתר, שהוא בדרך כלל שילוב של איורים, צילומים וטקסט מצוירים ביד. המעצב יוצר דגמים דיגיטליים של איך כל עמוד יעבוד ואיזה סוג תוכן נשאר ליצור. זה עשוי להתייחס גם ליצירת wireframes עבור דפי אינטרנט או בניית אב טיפוס אינטראקטיבי בתוכנה כמו Axure.

3. המעצב מקודד את האתר ובודק את תפקודו לפני מסירתו לבדיקת הלקוח.

המעצב אחראי להחליט איזה סוג עיצוב הוא רוצה ליצור ולמה הוא רוצה שהאתר ישמש. לאחר שהמעצב הגיע עם העיצוב הרצוי, הוא יצור אב טיפוס. אב הטיפוס הוא דגם של אתר האינטרנט המאפשר למעצב לבדוק אותו לפני הצגתו ללקוח שלו. לאחר הבדיקה, אם יש צורך בהתאמות כלשהן, ניתן לבצע אותן לפני הצגת האתר ללקוח. מטרת אב הטיפוס היא שהמעצב יוודא שהוא נתן תשומת לב מספקת לכל היבטי האתר לפני הצגתו ללקוח שלו.

4. לאחר אישורו, האתר מתפרסם באינטרנט כשכל עמודיו, תכניו ותמונותיו שלמים.

תהליך הקמה של אתר אינטרנט עשוי להיות מייגע וגוזל זמן. זו הסיבה שאנשים רבים פונים לבוני אתרים. בוני אתרים נועדו לעשות את המשימות הכבדות עבור מנהלי אתרים ולהפוך את תהליך בניית האתר להרבה יותר יעיל.

5 סיבות למה אסור לוותר על אתר לעסק:

1. אתר אינטרנט זה נכס יקר ערך. אתר אינטרנט הוא נכס חשוב המשקף את המקצועיות של העסק שלך. לקוחות נוטים יותר לנהל עסקים עם חברה שהם יכולים למצוא באינטרנט.

2. זה נכס לגיוס עובדים. יצירת אתר משלך גם מקלה על עובדים פוטנציאליים למצוא אותך, והעסקת אנשים דרך אתרי אינטרנט הופכת נפוצה יותר ויותר בשנים האחרונות.

3. אתה עשוי להרוויח יותר כסף בטווח הארוך על ידי שמירה על כך שתשמור על האתר מקודם בגוגל.

  1. האתר עובד 24/7 (למעט תקלות) ואם יש לך חנות דיגיטלית אנשים מזמינים גם אחרי שעות העבודה ככה שלא צריך איש מכירות שימכור.
  2. אפשרויות לצבוע לקוחות שהיו אצלך באתר ולעקוב אחריהם עם פרסומות.

איך מתחילים לבנות אתר?

הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לקבל שם דומיין. עליהם מתקינים וורדפרס ומשם מתחילים לעבוד בהתאם לכל מה שדיברנו במהלך המאמר.

אולי יעניין אותך גם: